EKOPLEX - producent i dystrybutor ekologicznego opału

EKOPLEX Sp. z o.o.
ul. Nowogrodzka 23/6, 81-312 Gdynia
tel. +48 58 732 24 90, fax +48 58 732 24 98

O firmie

Ekoplex Sp. z o.o. to firma, która powstała w roku 2003 z siedzibą w Gdyni na Pomorzu. Celem naszej działalności jest produkcja wysokiej jakości pelletu (peletu) drzewnego, który w sposób profesjonaly, odpowiedzalny i ciągły zapewniamy dostawcom ekologicznych paliw do opalania domostw w kraju i zagranicą.

Produkcja własna

Nasza firma zajmuje się produkują najwyższej jakości pelletu drzewnego stosowanego do opalania domostw. Paliwa, które są wytwarzane w naszym przedsiębiorstwie mają postać pelletu, który jest wytwarzany z trocin drzewnych. Do produkcji wykorzystujemy selekcjonowane trociny z drzew liściasto-iglastych uzyskiwanych bezpośrednio po produkcji deski podłogowej.

Paliwo uszlachetnione, takie jak właśnie pellety drzewne, uzyskuje się poprzez suszenie, mielenie i prasowanie biomasy. Koszty ogrzewania takim paliwem są obecnie niższe od kosztów ogrzewania olejem opałowym, gazem a nawet w niektórych przypadkach węglem.

Lokalizacją zakładów produkcyjnych jest teren województw Zachodnio-Pomorskiego, Lubuskiego i Kujawsko-Pomorskiego. Nowoczesne linie technologiczne do produkcji pelletu pozwalają nam uzyskać wysokiej jakości produkt spełniający niemiecką normę DIN 51731 i austriacką Ö-Norm M 7135. Miesięczna produkcja wynosi 1500 ton granulatu drzewnego PELLET (pelet) i nadal się zwiększa. Jako producent bespośrednio dostarczamy pellet do naszych dystrybutorów, zapewniając im wsparcie marketingowe. Prężnie rozwiajamy sieć naszej dystrybucji docierając do wszystkich województw w kraju.

Dystrybucja

Nasza firma zajmuje się również dystrybucją wysokokalorycznego węgla kamiennego z Polskich kopalnii węgla. W naszym asortymencie posiadamy wysokiej jakości ekogroszek konfekcjonowany w solidne 20 kg worki jaki i również cały sortyment węgla kamiennego w luzie.

Transport

Nasza firma zapewnia profesjonaly transport oferowanych towarów do naszych dystrybutorów na terenie całego kraju. Gwarantujemy stałe i regularne dostawy.

Pliki do pobrania

MASZ PYTANIA?

NASZE PRODUKTY POLECANE SĄ PRZEZ FIRMY:

Ecovarm FU-WI Koneser Kordas Kostrzewa Lazar pellas Pallet On

EKOPLEX - ALTERNATYWNE ŹRÓDŁA ENERGII

EKOPLEX Sp. z o.o.
ul. Nowogrodzka 23/6, 81-312 Gdynia
tel. +48 58 732 24 90, fax +48 58 732 24 98
email: biuro@ekoplex.pl

Copyright EKOPLEX 2013. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: agraf.net.pl